Balıkesir Jandarması Hırsızları Yakaladı. Yakalanan hırsızlar tutuklandı

11.02.2021 14:35:15

 Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından “Hırsızlık” olaylarını önlemek amacıyla icra edilen önleyici kolluk faaliyetleri esnasında;
1) Sındırgı ilçesi Çoturtepe mahallesinde (1) şüpheli sahsın Türk Telekom’a ait telefon kablolarını kestiğini ve bu kabloları plakasız motosiklete yüklediği görülmesi üzerine olaya müdahale edilmiş, şüpheli Ö.A. yakalandı. Meydana gelen olayda Türk Telekom'a ait (10) direk arası yaklaşık (500) metre kablonun kesildiği ve (25.000) TL değerinde maddi zararın olduğu tespit edildi.
    Şüpheli Ö.A. Cumhuriyet Savcısının talimatı ile gözaltına alınmış, çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak Kepsut Cezaevine teslim edildi.


2) Erdek ilçesi Atatürk mahallesinde BASKİ’ye ait pik su döküm borularının çalındığı karakola ihbar edilerek bildirildi. Olayla ilgili olarak JASAT ve Asayiş timlerince yapılan araştırma sonucu maddi değeri (5.000)TL olan  (12) metre uzunluğunda pik döküm su borusunun oksijen tüpü ile kesilerek çalındığı, olayın şüphelileri A.K. ve U.G. olduğu tespit edilmiş, şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı.


     Şüpheli şahıslar A.K. ve U.G. çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak Bandırma Kapalı Cezaevine teslim edildi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Puan Verin
Yorumunuz
NOT: Küfür, hakaret, tehdit vb. gibi yorumlar yetkili ekibimiz tarafından onaylanmayacaktır.