Doktora seks ile ilgili sorular sordular yanıtları

Pek çok kadın, ‘Eşimle mutluyum ama kocam yorgunluğunu bahane ederek beni reddediyor” diye dert yanıyor. Hanımlar, eşinizi zorlamayın ama üzerinize düşeni en iyi şekilde yapın. Erkeğin ilgisini çekin, güzel giyinin, bakımlı olun ki cinsel hayatınız renklensin, mutluluk sizi bulsun.Şüphelerim var

24 yaşındayım. 19 yaşında bir kız arkadaşım var. Aşırı ısrarım sonucu ilişkiye girdik, kan gelmedi. Kan gelmeyince şüphelendiğim için kız artık bana karşı soğuk. Ona kızlık zarıyla ilgili soru sormalı mıyım? Benden iyice soğur mu? Ne yapmalıyım?

CEVAP

Okurum, kızın geçmişi hakkında soru sorma hakkını nereden buluyorsun? Diyelim ki soruyorsun. Neyi soruyorsun? Kızın namusunu sorguluyorsun. Ama namusun kızlık zarına ekli olmadığını bilirsin. Kanamayan, esnek kızlık zarları var. Hadi onu da geçelim. Sen bu kızla evlenmeyeceksen. Kızlık zarı yerinde olsa da olmasa da kızla oynadın. Senden sonra bu kızla evlenecek erkeğin kıza soru sormasının sorumlusu da sen olmayacak mısın?

Karşı koyamıyorum

20 yaşında kızım ve 2 yıldır bir erkek arkadaşım var. Öpüşmeye başlayınca ona karşı koyamıyorum. Bu durum beni endişelendiriyor. Doktora gitmeye cesaretim yok. Zarım yırtılmış olabilir mi?

CEVAP

Okurum, güzel kızım, bildiğin yolda devam. Kızsın. Söylediklerinde bir adım öteye geçersen korkuların gerçekleşebilir. Ama bu söylediklerinden korktuğun anlamda bir sorun yaşamayacaksın.

  Nişanlım istemezse?

  23 yaşındayım, martta evleneceğim. Hiç cinsel ilişkiye girmedim. Nişanlım evlenmeden önce ilişkiye girmek istiyor. Hep kaçıyorum çünkü penisim 14 santim. Görünce evlenmekten vazgeçer diye korkuyorum. Cinsel organım ameliyatla büyütülebilir mi?

  CEVAP

  Değerli okurum, penisin aslanlar gibi normal. Kafanda geliştirdiğin, büyüttüğün kulaktan dolma yanlış bilgilerle oluşan büyük penis özlemin çok da özenilecek bir şey değil. Büyümesine gelince: Sadece ameliyatla büyür. En fazla 1-2 santim uzar ama sana kök söktürür. Sonunda o bölgenin düzeni de değişeceğinden sen zararlı çıkarsın.

  Erken boşalıyorum

  23 yaşındayım, cinsel deneyimim yok. Arkadaşlarım benimle dalga geçiyor. İncinen gururum yüzünden mastürbasyon yapamaz oldum. Maç eksiğim erken boşalmaya neden olur mu?

  CEVAP

  Değerli okurum, ayrıntılar üzerinde durma. Temel yapıyı oluştur. Bir kız arkadaşınla konuş, parkta oturun, muhabbet edin, çay için. Onlara duygusal açıdan yaklaş ve alış. Cinsellik yolu kendiliğinden açılır. Çünkü cinsellik zorlamaya gelmez. Zorlandığında da bozuk çalar.


  Hamile olabilir mi?

  19 yaşındayım, 2 yıldır birlikteliğim var. Son 1 yıldır kız arkadaşımla ilişkiye girmeye başladık. Bu aralar kız arkadaşımın midesi bulanıyor. Ama ben hiç vajinasına boşalmadım. Acaba kız arkadaşım hamile kalmış olabilir mi?

  CEVAP

  Değerli okurum, bacak arasına akan meniden kızlar gebe kalabilir. Oranı zayıftır ama dikkat etmek gerekir. Şu anda uzaktan karar vermek zor. Adetini görmezse 15-20 gün sonra bir test yaptırırsınız durum anlaşılır.

  Spor yaparken kan geldi

  Kimseyle ilişkiye girmedim. Çok spor yapıyorum. Ama bacak açıcı hareketlerden uzak duruyorum. Birkaç hafta önce spor yaparken benden kan geldi. Adet değildi. Arkadaşlarım “Kızlık zarın yırtılmış olabilir” dediler. Çok korktum. Doğru olabilir mi?

  CEVAP

  Sevgili yavrum, hiçbir şey yapma. Bacak açılan hareketlerle kızlık zarı bozulsaydı hiçbir kızın kızlık zarı yerinde kalmazdı. İstediğin hareketi yap, spordan asla vazgeçme. Erkeklerden, cinsellikten korkunu biraz azalt. Sonunda vajinismus olarak karşımıza çıkma. Duyduğun olumsuzluklara da inanma.

   Yorumlar
   Ad Soyad
   E-Posta
   Puan Verin
   Yorumunuz
   NOT: Küfür, hakaret, tehdit vb. gibi yorumlar yetkili ekibimiz tarafından onaylanmayacaktır.