19 Kasim 2017 Pazar
Logo

ESKİ AKPLİ BAKAN HAKKINDA DAVA AÇILDI !


7-9-2017
ESKİ AKPLİ BAKAN HAKKINDA DAVA AÇILDI !

New York Güney Bölgesi Başsavcılığı, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın da sanık olarak Zarrab davasında yargılanacak

AKP’ye şok: Zafer Çağlayan da o dosyaya girdi !

17 Aralık sürecinde 700 bin TL’lik saatiyle gündeme gelen AKP’li eski bakan Zafer Çağlayan hakkında ABD’de dava açıldığı öğrenildi. Dava kapsamında Çağlayan tam 55 yıl hapis cezası talebiyle yargılanacak.

Rıza Sarraf ve Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın 17 Aralık sürecinde ortaya çıkan bilgiler gerekçe gösterilerek tutuklanması sonrası şimdi de AKP’li eski bakan Zafer Çağlayan dava kapsamına alındı.

New York Güney Bölgesi Başsavcılığı, Türkiye’nin eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, eski Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan, Genel Müdür Yardımcısı Levent Balkan ile Abdullah Happani hakkında, ABD’nin İran’a karşı uyguladığı ambargoyu delme suçlamasıyla dava açtı.

New York Güney Bölgesi Başsavcılığı, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın da sanık olarak Zarrab davasında yargılanacağını ve ek iddianameyle ilgili basın açıklamasını Twitter hesabından duyurdu.

Amerika’nın Sesi’nde yer alan habere göre, Sarraf davasındaki ek iddianamede aralarında Çağlayan’ın da bulunduğu isimlerin, İran’a uygulanan ambargoyu delmekten 5 yıl, karapara aklamaktan 20 yıl ve bankacılık sistemini zarara uğratmaktan 30 yıl olmak üzere toplam 55 yıl hapis cezasıyla yargılanacakları ifade edildi.


Aramalar : sanik, ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
BALIKESİRDE Şapkacı EMİN YAŞAMINI YİTİRDİ !
semra aman akyürek
SEMRA AMAN AKYÜREK ÇIPLAK AĞA DEDİ
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
MACİT ERMİŞ
BALIKESİR KÖYLERİMİZ VE İLÇELERİNDE ATATÜRKE SALDIRI !
SAFFET ŞAHAN
YÜCEL YILMAZ’DAN ve Belediyelerden Büyük HİZMETLER !
ANKETLER (Tümü)
Yeni Anket Sorusu...
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.

Balıkesir Web Tasarım